';
Fundusz Europejski

Internacjonalizacja

Mając na uwadze ciągły rozwój naszych Klientów świadczymy pojedyncze jak i kompleksowe usługi budowania strategii wejścia na nowe rynki zagraniczne.
Każdorazowo, opracowane przez nas usługi w zakresie internacjonalizacji są profilowane pod odbiorcę, ponieważ wierzymy, że dobrze opracowany dokument strategiczny stanowi niezbędną podstawę do realizacji zamierzonych działań.

Zakres prac

Zakres prac związanych z przygotowaniem Państwa firmy do wejścia na nowy rynek zagraniczny jest indywidualnie dopasowywany oraz uzgadniany we współpracy z Państwem. Wśród najczęściej realizowanych usług związanych z internacjonalizacją wymienić możemy:

 • Doradztwo w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania z działalności eksportowej i instrumentów finansowych obniżających ryzyko eksportowe
 • Wyszukanie, selekcja i nawiązanie kontaktów z odpowiednimi partnerami na rynkach docelowych
 • Doradztwo w zakresie przygotowania produktu do potrzeb rynku docelowego (w tym m.in. badanie marketingowe na rynkach docelowych)
 • Doradztwo w zakresie przygotowania planu szczegółowej kampanii promocyjnej
 • Doradztwo w zakresie wzornictwa i projektowania katalogów i opisów technicznych produktów, projektowania logotypów i marek produktowych
 • Doradztwo w zakresie tworzenia regulaminów usług, gwarancji produktowych i innych dokumentów niezbędnych dla wprowadzenia produktu na nowy rynek

Etapy Realizacji Usługi

 • wizytacja doradcy/zespołu w siedzibie klienta
 • określenie celów projektu oraz zakresu
 • ustalenie harmonogramu prac
 • workshop strategiczny z klientem
 • współpraca z podwykonawcami różnych specjalizacji
 • prezentacja wyników
 • możliwość wsparcia we wdrażaniu
 • EXPORT MANAGER – uzupełnienie doradztwa

Ekspansja zagraniczna

Analiza rynku
przygotowanie produktu do potrzeb rynku docelowego

Wyszukiwanie
selekcja a następnie nawiązywanie kontaktów z partnerami

Szczegółowa kampania promocyjna
projektowanie materiałów reklamowych i promocyjnych, wzornictwo

Przygotowanie do budowy kanałów
dystrybucji i kanałów obsługi otoczenia formalno-prawnego umożliwiającego wejście na rynki zagraniczne

Przygotowanie dokumentów
które należałoby opracować w związku z wprowadzeniem produktów na wybrany rynek

Stawiamy na współpracę

Nasi partnerzy.

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji współpracuje z nami w procesie pozyskiwania zagranicznych kontrahentów oraz organizacji targów międzynarodowych, jak również misji gospodarczych dla naszych klientów.
INNOWIA współpracuje z firmą Parter International, Inc. przede wszystkim w zakresie usług doradztwa w rozszerzaniu działalności na rynek Stanów Zjednoczonych. Ze względu na 28-letnie doświadczenie w tym zakresie, firma Parter International jest idealnym partnerem, który wspiera nas w zapewnianiu usług doradczych na najwyższym poziomie. Wspólnie jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysoką skuteczność we wchodzeniu i rozszerzaniu działalności na rynek USA.
Współpraca z firmą MyTeam obejmuje możliwość wsparcia podmiotów z rynku polskiego, które planują zaistnieć lub rozwinąć działalność na rynkach hiszpańskojęzycznych przede wszystkim w Hiszpanii, a także firmy z Hiszpanii, które chciałyby zaistnieć na rynku polskim.
Edeska jest kalifornijską firmą konsultingową, która współpracuje z nami w procesie wprowadzania start-up'ów oraz firm wysoce innowacyjnych na rynek Stanów Zjednoczonych. Poprzez połączenie doświadczenia i znajomości rynków, wspólnie jesteśmy w stanie zapewniać małym innowacyjnym firmom wsparcie w budowaniu oraz efektywnym wdrażaniu strategii rozwoju działalności w Kalifornii oraz innych zachodnich obszarach Ameryki Północnej.
W ramach współpracy z Kancelarią Adwokacką Perdoch-Koźmicki firma INNOWIA jest w stanie zapewniać swoim klientom wsparcie w zakresie doradztwa prawnego nie tylko z obszarów związanych z podstawowym funkcjonowaniem firmy na rynku polskim, ale również w zakresie obsługi nieruchomości czy praw własności intelektualnych.

Masz pytania?

Napisz do nas.

  Nasz adres
  Innowia Sp. z o.o.
  Ul. 28 Czerwca 1956r. 400/302,
  61-441 Poznań
  Osoba kontaktowa
  Patrycja Urbańska
  + 48 535 887 455