NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE W RAMACH KONKURSU?
Wsparcie jest przeznaczone na przeprowadzenie procesu transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0. Wsparciem zostaną objęte kompleksowe projekty MŚP na rzecz automatyzacji i robotyzacji procesów obejmujące:
- Przeprowadzenie audytu technologicznego/diagnozy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa, tj. wskazanie procesów produkcyjnych, usługowych lub biznesowych, które mogą podlegać automatyzacji/robotyzacji, oraz opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.
- Wdrożenie działań wynikających z opracowanej mapy drogowej w przedsiębiorstwie, w szczególności: zakup automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń, a także oprogramowania oraz usług doradczych i szkoleniowych niezbędnych do instalacji i obsługi ww. urządzeń.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
W działaniu 1.2 Automatyzacja i robotyzacja w MŚP mogą wziąć udział przedsiębiorstwa z sektora MŚP prowadzące działalność na terenie jednego z województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego (wybrane powiaty).
FINANSOWANIE
Wysokość dofinansowania wynosi 85%, a maksymalne wsparcie, jakie może otrzymać firma to 3 mln zł.
W JAKIM TERMINIE MOŻNA ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
Nabór w ramach tego działania potrwa od 2.08 do 25.10.2023 r.
KOSZTY KWALIFIKOWALNE
Finansowaniem zostaną objęte wydatki przeznaczone na opracowanie oraz wdrożenie mapy drogowej, w szczególności:
- koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu technologicznego/ diagnozy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa i opracowaniem mapy drogowej;
- koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia mapy drogowej;
- nabycie środków trwałych, z wyłączeniem nieruchomości, tj. m.in. automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń;
- nabycie oprogramowania lub innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.
Oprogramowanie powinno bezpośrednio wspierać procesy wdrożenia automatyzacji lub robotyzacji, poprzez np. zaawansowane systemy informatyczne (narzędzia IT), technologie umożliwiające współpracę ludzi i robotów, systemy informatyczne służące optymalizacji produkcji, przeznaczone do obsługi urządzeń, sterowania tymi urządzeniami i komunikacji z nimi;
- koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń;
· koszty usług szkoleniowych