';
Fundusz Europejski

Usługi doradcze

Mając na uwadze ciągły rozwój naszych Klientów świadczymy pojedyncze jak i kompleksowe usługi budowania strategii wejścia na nowe rynki zagraniczne, usługi wzornicze, tworzymy mapy drogowe transformacji przedsiębiorstw w kierunku przemysłu 4.0 oraz modele biznesowe transformacji w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Każdorazowo, opracowane przez nas usługi są profilowane pod odbiorcę, ponieważ wierzymy, że dobrze opracowany dokument strategiczny stanowi niezbędną podstawę do realizacji zamierzonych działań.

Zakres prac

Zakres prac związanych z przygotowaniem Państwa firmy do wejścia na nowy rynek zagraniczny oraz transformacji w wybranym obszarze jest indywidualnie dopasowywany oraz uzgadniany we współpracy z Państwem. Wśród najczęściej realizowanych usług  wymienić możemy:

 • Doradztwo w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania z działalności eksportowej i instrumentów finansowych obniżających ryzyko eksportowe
 • Wyszukanie, selekcja i nawiązanie kontaktów z odpowiednimi partnerami na rynkach docelowych
 • Doradztwo w zakresie przygotowania produktu do potrzeb rynku docelowego (w tym m.in. badanie marketingowe na rynkach docelowych)
 • Doradztwo w zakresie przygotowania planu szczegółowej kampanii promocyjnej
 • Doradztwo w zakresie wzornictwa i projektowania katalogów i opisów technicznych produktów, projektowania logotypów i marek produktowych
 • Określenie kierunków i planów rozwoju firmy w zakresie wzornictwa. Wskazanie
  działań koniecznych dla budowania marki, oferty rynkowej i strategii konkurowania
  oraz dostosowania wewnętrznych procesów zarządczych w firmie związanych ze
  stosowaniem wzornictwa, przygotowanie briefu projektowego oraz ocena możliwości wykorzystania wzornictwa w firmie i jej potencjału w tym zakresie. Opracowanie audytu wzorniczego oraz strategii wzorniczej na jego podstawie.
 • Wykonanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 w oparciu o przeprowadzony uprzednio audyt technologiczny, która uwzględnia m.in. analizę technologiczną procesów oraz produktów/ usług przedsiębiorstwa pod kątem możliwego zastosowania rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji oraz propozycję kompleksowego planu transformacji przedsiębiorstwa w kierunku
  Przemysłu 4.0.

Etapy Realizacji Usługi

 • wizytacja doradcy/zespołu w siedzibie klienta
 • określenie celów projektu oraz zakresu
 • ustalenie harmonogramu prac
 • workshop strategiczny z klientem
 • współpraca z podwykonawcami różnych specjalizacji
 • prezentacja wyników
 • możliwość wsparcia we wdrażaniu

Internacjonalizacja

Analiza rynku
przygotowanie produktu do potrzeb rynku docelowego

Wyszukiwanie
selekcja a następnie nawiązywanie kontaktów z partnerami

Szczegółowa kampania promocyjna
projektowanie materiałów reklamowych i promocyjnych, wzornictwo

Przygotowanie do budowy kanałów
dystrybucji i kanałów obsługi otoczenia formalno-prawnego umożliwiającego wejście na rynki zagraniczne

Przygotowanie dokumentów
które należałoby opracować w związku z wprowadzeniem produktów na wybrany rynek

Stawiamy na współpracę

Nasi partnerzy.

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji współpracuje z nami w procesie pozyskiwania zagranicznych kontrahentów oraz organizacji targów międzynarodowych, jak również misji gospodarczych dla naszych klientów.
INNOWIA współpracuje z firmą Parter International, Inc. przede wszystkim w zakresie usług doradztwa w rozszerzaniu działalności na rynek Stanów Zjednoczonych. Ze względu na 28-letnie doświadczenie w tym zakresie, firma Parter International jest idealnym partnerem, który wspiera nas w zapewnianiu usług doradczych na najwyższym poziomie. Wspólnie jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysoką skuteczność we wchodzeniu i rozszerzaniu działalności na rynek USA.
Współpraca z firmą MyTeam obejmuje możliwość wsparcia podmiotów z rynku polskiego, które planują zaistnieć lub rozwinąć działalność na rynkach hiszpańskojęzycznych przede wszystkim w Hiszpanii, a także firmy z Hiszpanii, które chciałyby zaistnieć na rynku polskim.
Edeska jest kalifornijską firmą konsultingową, która współpracuje z nami w procesie wprowadzania start-up'ów oraz firm wysoce innowacyjnych na rynek Stanów Zjednoczonych. Poprzez połączenie doświadczenia i znajomości rynków, wspólnie jesteśmy w stanie zapewniać małym innowacyjnym firmom wsparcie w budowaniu oraz efektywnym wdrażaniu strategii rozwoju działalności w Kalifornii oraz innych zachodnich obszarach Ameryki Północnej.
W ramach współpracy z Kancelarią Adwokacką Perdoch-Koźmicki firma INNOWIA jest w stanie zapewniać swoim klientom wsparcie w zakresie doradztwa prawnego nie tylko z obszarów związanych z podstawowym funkcjonowaniem firmy na rynku polskim, ale również w zakresie obsługi nieruchomości czy praw własności intelektualnych.

Masz pytania?

Napisz do nas.

  Nasz adres
  Innowia Sp. z o.o.
  Ul. 28 Czerwca 1956r. 400/302,
  61-441 Poznań
  Osoba kontaktowa
  Patrycja Urbańska
  + 48 535 887 455

  SPRAWDŹ JAKIE DOTACJE MOŻESZ POZYSKAĆ W TWOIM WOJEWÓDZTWIE

  SPRAWDŹ